Мистецтво створюється вибраними, а належить мільйонам

25498212_329381550798942_4715307013131589081_n

Людське життя безцінний Божий дар! Лише з роками, що летять, наче швидкокрилі птахи, усвідомлюєш цю просту істину; вчишся цінувати кожну хвилину, переосмислюєш свої слова або вчинки. А як інколи хотілося б повернути час назад, проте, вороття у минуле немає. Тому вчишся жити сьогоднішнім днем і мрієш  про щасливе завтра.

Кожен із нас, я переконана, прагне жити у красі, гармонії, любові… Ви запитаєте, за якою адресою можна знайти ці світлі і чисті почуття? Відповідь дуже проста у доброму, сповненому ніжності та милосердя серці; у серці кожного із нас. Можливо, потрібно зробити маленький крок назустріч, просто відкрити своє серце для краси, любові та добра?! Одразу ж побачиш неймовірну красу квітучого чи засніженого саду; відчуєш щире бажання сказати добре слово ближньому, захочеш пригорнути рідну тобі людину, зробити їй щось приємне. І зрештою —  допомогти комусь повірити у власні сили, у те, що життя прекрасне і воно продовжується… Просто творити добро!

Ще 3 роки тому у м.Тернополі управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради (начальник Ольга Похиляк), Тернопільським комунальним методичним центром науково — освітніх інновацій та моніторингу (директор Галина Литвинюк) та творчо — мистецькою групою «Євген Удін і Компанія» було започатковано проведення дитячих художньо — мистецьких пленерів, на яких талановита учнівська та студентська молодь під керівництвом молодих та досвідчених тернопільських художників розвиває свої художні здібності, працюючи пліч-о-пліч зі знаними митцями. Наставники передають дітям мистецькі секрети, вселяють віру у власні сили та дають поштовх до нових звершень. Так народжуються нові таланти,  з-під пера чи пензля яких виходять життєрадісні, яскраві, емоційно – щирі роботи.

25398979_329381417465622_2273889008921928163_n.jpgВоно приносить насолоду, надихає, заворожує, захоплює, зцілює… І от напередодні дня Святого Миколая творчо – мистецька група «Євген Удін і Компанія» завітала в Тернопільську обласну дитячу клінічну лікарню. Зустріч допомогла організувати  професор, доктор медичних наук Федорців Ольга Євгенівна.

Проходячи  кам’яними коридорами лікарні, мимохіть погляд кожного із нас падав на заплакані очі не однієї матусі, яка вела за ручку ще зовсім маленьку донечку чи синочка; на довгі черги біля кабінетів лікарів; на малесенький згорточок у матусиних руках, котрі підколисували своє хворе дитятко, аби не плакало… Так хотілося, щоб усі  ці схвильовані, зовсім чужі для нас люди посміхнулися, почули впевнене слово лікаря: «Ваш синочок (донечка) зовсім здорові! Удачі Вам!» Аби витрачали кошти не на оплату аналізів чи на ліки по довгому-предовгому рецепту, а на щось радісне, корисне і красиве. А дітки щоб ніколи не хворіли!

У щоденній суєті не так часто думаєш про те, скільки маленьких пацієнтів лікарні мріють про своє одужання, про хвилини радості та щирої підтримки. А у ніч Святого Миколая найкращим подарунком для них було б здоров’я!

Щоб підняти настрій маленьким пацієнтам, допомогти повірити у те, що життя триває у всій його красі, «Удін і Компанія» привезли у подарунок для малечі картини, намальовані учасниками художньо – мистецьких пленерів, учнівських олімпіад.

Головний лікар Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, доктор медичних наук Григорій Іванович Корицький радо підтримав ініціативу творчої групи «Євген Удін і Компанія», висловив вдячність за турботу про хворих дітей. Сказав, що дитячі картини, які прикрашатимуть стіни лікарняних палат, допоможуть хворим діткам швидше одужати, побачити світ у яскравих барвах. Був переконаний у тому, що творчі проекти «Удін і Компанії» надзвичайно корисні і потрібні, адже відомо, що «мистецтво зцілює зранені душі».25498149_329381484132282_3170790871345790514_n.jpg

Вразили мистецькі роботи і лікарів хірургічного відділення дитячої лікарні! Саме у дитячій хірургії пейзажі талановитих тернопільських дітей даруватимуть насолоду онкохворим діткам та дітям після операцій. Обласний дитячий хірург Білінський Володимир Володимирович упевнений у тому, що хворі хлопчики і дівчатка, дивлячись на роботи своїх ровесників, захочуть також творити, розвиватися, спостерігати за тим, який прекрасний світ, вдихати аромати квітів, слухати спів птахів, ходити босими по росі, відчувати!  Матимуть стимул до швидкого одужання, не опускатимуть рук, а навпаки, боротимуться за життя, щоб і самому передати усі його барви на полотні.

Із захопленням розглядали картини і доценти обласної дитячої лікарні Горинський Павло Володимирович, Крицький Ігор Орестович та лікар – уролог Стоян Олег Омелянович, погоджувалися з тим, що кожен твір мистецтва — це своєрідна розмова художника з глядачем. Художник може відобразити у своєму творі не тільки побачене, але й свої думки, враження, переживання. Багато про що ми не можемо повідомити за допомогою слів. Напевно, усі чули вирази: «несказанна краса», «невимовні почуття». Те, про що так важко висловитися, можна передати мовою мистецтва. І дуже хочеться, щоб кожною своєю клітинкою дітки доторкнулися до прекрасного, яке сприятиме їхньому  одужанню.

Мовчки спостерігали за своїми досвідченими наставниками-лікарями, гостями дитячої лікарні і студенти 2 курсу Тернопільського медичного університету ім.І.Горбачевського. Майбутні лікарі переконалися у тому, що для ефективного лікування маленьких пацієнтів дуже важливими є позитивні емоції, сприятливий мікроклімат, і зрештою – краса, гармонія та віра!

«Безперечним є  той факт, що мистецтво має загадкову силу та владу над людиною!» — презентуючи яскраві, емоційно-насичені  художні роботи дітей, каже Заслужений художник України Євген Удін. Визнаний митець мріє про те, щоб хворі діти «не зафарбовувати себе сірим кольором, перетворюючись з яскравої картини в сіре вицвіле полотно, на якому вже нічого не можна розібрати, а навпаки вбирали барви, пізнавали нове, читали, дивилися на картини, слухали музику, гуляли по лісах і полях і відчувати, як по жилах тече

чарівна сила мистецтва».

Хочеться вірити, що маленький подарунок до дня Святого Миколая від здорових дітей, юних художників, дітям, котрі опинилися на лікарняному ліжечку, будуть великим стимулом для них жити, творити, радіти сонечку; знати, що ними опікуються, їх люблять, підтримують; за них моляться!

Нехай кожна картина, у яку вкладено стільки душевного тепла, яскравих дитячих вражень, непідробних та щирих емоцій, буде маленьким кроком до зцілення маленьких пацієнтів хірургічного відділення дитячої лікарні!

«Ми кажемо Вам: «До побачення!», «Будьте здорові і зустрінемося на черговому пленері, щоб разом творити красу!»,- впевнено стверджує творчо-мистецька група «Євген Удін і Компанія»!

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s